Zubaři chtějí plnou účast pacientů při hrazení amalgamových plomb

Zubaři trvají na tom, že by si pacienti měli amalgamové plomby platit sami. K tématu se vrátí i na dnešní valné hromadě České stomatologické komory, kam pozvali také některé vlivné politiky. Prosadit plnou účast pacientů chtěli už před více než rokem, ale to se jim i přes podporu ministra zdravotnictví Leoše Hegera nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger neprosadil zpoplatnění amalgámových plomb. | Zdroj: ČTK

Podle prezidenta České stomatologické komory Pavla Chrze je cílem komory přesvědčit sněmovnu o vhodnosti vyřazení amalgamu z veřejného zdravotního pojištění.

"Tady je jediná cesta, a tou cestou je přesvědčit poslaneckou sněmovnu, aby novelizovala zákon o veřejném zdravotním pojištění a výplně vyřadila," sdělil Chrz Radiožurnálu a dodal:

"Na minulé valné hromadě nám pan ministr slíbil, že se bude snažit, aby výplně byly vyřazeny z veřejného zdravotního pojištění, slíbili nám to i politici, takže se jich budeme ptát, proč k tomu nedošlo a jestli je nějaká šance, aby k tomu došlo do blízkého budoucna."

Vyřazení amalgamových plomb ze zdravotního pojištění zabránily před třemi měsíci Věci veřejné s tím, že nechtějí vytrhávat z kontextu definici standardu a nadstandardu.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme