Zubaři proberou, jak bojovat za zpoplatnění plomb

Žhavým tématem sobotního sněmu České stomatologické komory bude řazení amalgámových plomb. O těch ministr zdravotnictví Leoš Heger rozhodl, že je budou hradit pojišťovny. Proti tomu však stomatologové protestují a tvrdí, že takový systém je neudržitelný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U zubaře

U zubaře | Foto: manželé Stillerovi

Zubaři již dlouhou dobu urgují zpoplatnění některých služeb, které doposud hradí pojišťovny. Nejvíce pak tlačí na uzákonění přímé platby pacientů za nejběžnější amalgámové plomby.

Kromě tohoto živě diskutovaného tématu jsou jedním z hlavních bodů programu sněmu soukromé praxe. Ty nemají uzavřené smlouvy s některou z pojišťoven a pacienti si u nich platí veškerou péči.

Třetí důležitou oblastí budou plánované vyhlášky, především pak vyhláška o hygieně ordinací, která by mohla vést k rapidnímu zdražení péče.

David Havlena, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme