Zubaři se snaží s pojišťovnami dohodnout na zvýšení úhrad v příštím roce

Zubaři by v příštím roce mohli dostat od zdravotních pojišťoven na úhradách o téměř 200 milionů korun víc. Na tomto navýšení se už dohodli, ale nemocnice proti tomu měly námitky. Na úhradách zatím dostávají zubaři od pojišťoven zhruba 9 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zubní vrtačka (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Po dnešní valné hromadě České stomatologické komory řekl její prezident Pavel Chrz, že zvýšení je nutné kvůli vysokým nákladům v oboru.

Úhrady stomatologům jsou podle něj dlouhodobě podhodnocené a jejich podíl na penězích z veřejného pojištění roste jen pomalu.

Proto hledali s pojišťovnami možný kompromis. „Kompromis jsme našli zhruba v dvouprocentním nárůstu vůči cenám roku 2014. Vůči této dohodě vznesl protest zástupce akutní lůžkové péče, tím pádem se z naší dohody stala nedohoda,“ poznamenal Chrz.

Původní dohodu podrobí ministerstvo zdravotnictví analýze. Když zjistí, že není v rozporu s právem nebo s veřejným zájmem, potvrdí ji.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme