Zubaři vyhlásili krizovou pohotovost

Stomatologům došla trpělivost - na zasedání své komory vyhlásili krizovou pohotovost. Do potíží se dostávají kvůli tomu, že jim zdravotní pojišťovny opožděně platí za ošetřené pacienty. Podle prezidenta stomatologické komory Jiřího Pekárka by krizová pohotovost mohla vést až k tomu, že lékaři opustí své ambulance a nebudou poskytovat ošetření, s výjimkou akutních případů. Z neřešení krize v systému zdravotního pojištění viní vládu a ministerstvo zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zubní křeslo | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

"Já jsem přesvědčen, že naše zdravotnictví nemá dostatek prostředků na to, co politici našim občanům slibují, a že je svým způsobem podvádějí. Předstírají, že je vše v pořádku, že peníze máme, všechno je bezplatné, ale v podstatě si jenom kupují hlasy voličů, aby uspěli ve volbách," uvedl šéf stomatologické komory Jiří Pekárek.

Stomatologové se už podle Pekárka spojili také s ostatními organizacemi ambulantních lékařů a vytvořili celorepublikový krizový štáb. "V prvé řadě budeme monitorovat situaci v jednotlivých okresech a pokud bude docházet ke zpožďování plateb, vyhlásíme protestní akce. Ale tím, kdo je především na vině, nejsou zdravotní pojišťovny - je to především ministerstvo zdravotnictví a celá vláda."

Krizová pohotovost podle Pekárka potrvá tak dlouho, dokud se situace nezlepší. Zubaři jsou připraveni s vládou jednat, v pondělí pošlou otevřený dopis premiérovi Vladimíru Špidlovi.

Marika Táborská, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme