Zubaři zvažují, že kvůli povinnosti nové registrace zavřou ordinace

Zubařům se nelíbí nová povinnost opětovně se registrovat na úřadech. Podle nich přinese do lékařských ordinací další administrativní zátěž, která zubaře odvede od pacientů. Nová povinnost by tak mohla vést až k uzavření mnoha ordinací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zubní ordinace. (Ilustrační foto) | Foto: Josef Seifert

Zákon, který novou registraci lékařům nařizuje, schválili v uplynulém týdnu poslanci. Lékaři, včetně těch soukromých, podle něj musejí znovu dodat úřadům všechny dokumenty.

Podle prezidenta České stomatologické komory Pavla Chrze je proto možné, že především zubaři v důchodovém věku ordinace raději uzavřou.

„Pacienta se to může dotknout možná v tom případě, když administrativní potíže, které nám nový zákon připraví, budou takového charakteru, že někteří kolegové, kteří jsou důchodového věku nebo těsně před důchodovým věkem, si řeknou: ale to já už podstupovat nebudu, a skončí,“ domnívá se Chrz.

Nová povinnost podle něj obnáší příliš mnoho papírování a starostí: „Má to daleko větší dopady. Jestliže mně bude vystavena nová registrace zdravotnického zařízení, tak já tu novou registraci musím poslat od sociálky přes zdravotní pojišťovny, eventuálně když mám úvěr, tak do bank.“

Dnes se uskutečnila valná hromada České stomatologické komory, na které zubaři mimo jiné vyjádřili, že by si pacienti měli platit amalgamové plomby sami.

Květa Moravcová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme