Blahopřejeme Čaputové. Věříme, že česko-slovenské vztahy zůstanou nadstandardní, vzkázal Zeman

Prezident Miloš Zeman poblahopřál Zuzaně Čaputové k vítězství ve volbách a těší se na setkání v Česku. Věří, že česko-slovenské vztahy a spolupráce visegrádské skupiny zůstanou nadstandardní. Na twitteru to v neděli ráno uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Čaputové ke zvolení gratulovala i řada českých politiků.

Praha (Aktualizováno: 9:20 31. 3. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) Slováci jejím zvolením jednoznačně potvrdili proevropskou orientaci země a zájem na co nejlepších vztazích se svými sousedy.

Upřímně gratuluji paní prezidentce Čaputové a Slovákům k ní. Můžeme jen závidět. Prezident Kiska zjevně nebyla náhoda.👍

06:47 – 31. 03. 2019

2 148

Čaputová po zvolení dala najevo, že chce dodržet tradici a že její první zahraniční cesta coby nové hlavy státu povede do České republiky. „Českou republiku vnímám jako bratrský národ. Prezidenta (Miloše) Zemana respektuji jako legitimně zvoleného prezidenta,“ řekla Čaputová na novinářský dotaz. Zeman minulý týden přijal jejího soupeře Maroše Šefčoviče a popřál mu úspěch v prezidentských volbách.

Gratuluju Zuzaně Čaputové k vítězství. Vedla férovou kampaň a zůstala sama sebou. Ať se jí daří spojovat všechny lidi v nám nejbližší zemi, na Slovensku. Maroš Šefčovič přijal prohru korektně. Přeju mu úspěšné působení v Evropské komisi a těším se na další spolupráci.

08:57 – 31. 03. 2019

10 218

„Gratuluju Zuzaně Čaputové k vítězství. Vedla férovou kampaň a zůstala sama sebou. Ať se jí daří spojovat všechny lidi v nám nejbližší zemi, na Slovensku,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na twitteru. Ocenil zároveň, že její soupeř Maroš Šefčovič přijal prohru korektně. „Přeju mu úspěšné působení v Evropské komisi a těším se na další spolupráci,“ dodal český premiér, který je rodákem z Bratislavy.

„Srdečně gratuluji paní Zuzaně Čaputové ke zvolení do funkce prezidentky Slovenské republiky!“ napsal v noci ministr Petříček na twitteru.

Srdečně gratuluji paní Zuzaně Čaputové ke zvolení do funkce prezidentky Slovenské republiky! Slováci svou volbou jednoznačně potvrdili proevropskou orientaci své země a zájem na co nejlepších vztazích se svými sousedy. Slovensko je nám Čechům ze všech zemí nejblíž!

00:21 – 31. 03. 2019

41 1337

Čaputové k vítězství v prezidentských volbách pogratuloval také předseda ODS Petr Fiala. „Přeji jí, aby dokázala naplnit velké naděje, které do ní voliči na Slovensku vložili,“ dodal.

Gratuluji paní Zuzaně Čaputové k vítězství v prezidentských volbách. Přeji jí, aby dokázala naplnit velké naděje, které do ní voliči na Slovensku vložili.

23:42 – 30. 03. 2019

13 340

Blahopřání na twitteru připojil i nově zvolený předseda KDU-ČSL Marek Výborný. Češi a Slováci si podle něj i nadále zůstanou blízcí. Bývalý místopředseda lidovců Marian Jurečka v gratulaci vyjádřil i velkou radost.

Blahopřeji prezidentce Zuzaně Čaputové, nové prezidentce Slovenské republiky. Češi a Slováci si i nadále zůstanou blízcí. #kducsl

01:26 – 31. 03. 2019

2 37

Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila je zvolení Čaputové dobrou zprávou pro Českou republiku. „Věřím, že přátelské vztahy mezi našimi zeměmi budou pokračovat. Paní Čaputové k vítězství gratuluji a doufám, že se i my brzy dočkáme slušného prezidenta, který hledí vpřed a není zatížen minulostí!“ napsal Pospíšil na twitteru.

V prezidentské volbě na Slovensku zvítězila kandidátka, která nelhala o svých odpůrcích, bojovala slušně s útoky na svou osobu, byla autentická a dokázala zvedat i témata, která jsou zdánlivě nepopulární. To je naděje do budoucna i pro nás. Zuzaně Čaputové ze srdce gratuluju.

08:12 – 31. 03. 2019

32 785

Právnička a protikorupční aktivistka Zuzana Čaputová bude první ženou v čele slovenského státu. Podle předběžných výsledků vyhrála sobotní druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku nad místopředsedou Evropské komise Šefčovičem v poměru 58,40 ku 41,59 procenta hlasů. Konečné oficiální výsledky budou vyhlášeny v neděli v poledne.

Gratuluji Zuzaně Čaputové a pevně věřím, že svou noblesou a normálností posune nejen Slovensko. Hodně štěstí paní prezidentko! Prezidentkou Slovenska bude Zuzana Čaputová. ‚Slušnost v politice není naše slabost,‘ irozhlas.cz/zpravy-svet/on…

07:51 – 31. 03. 2019

2 47

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme