Konec kauzy vítání občánků. Státní zastupitelství v Ústí stáhlo obžalobu exposlankyně Kailové

Okresní státní zastupitelství v Ústí nad Labem vzalo zpět obžalobu bývalé poslankyně Zuzany Kailové (dříve za ČSSD). Ve čtvrtek to řekl okresní státní zástupce Pavel Kaláb. Její případ se týkal kauzy vítání občánků, v níž už dříve soud pravomocně zprostil obžaloby bývalého primátora Víta Mandíka a někdejšího radního Josefa Macíka (oba ČSSD).

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exposlankyně za ČSSD Zuzana Kailová | Foto: Petr Kreutzer / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Kailová byla obžalovaná ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Hrozilo jí až deset let vězení. Vinu u soudu odmítla.

Ústecký exprimátor Mandík je nevinný, rozhodl v případu vítání občánků odvolací soud

Číst článek

Hlavní líčení bylo letos na konci ledna přerušeno po vydání pravomocného rozsudku v případě Macíka a Mandíka, v němž odvolací krajský soud konstatoval, že vina obžalovaných nebyla nade vší pochybnost prokázána.

Obžaloba uváděla, že bývalí členové vedení města z titulu své funkce neoprávněně umožnili získat majetkový prospěch společnosti, která vítání občánků organizovala.

Okresní soud nejprve Mandíka a Macíka potrestal za pokus porušení povinností při správě cizího majetku podmínkami, napodruhé je oba obžaloby zprostil.

Policie chtěla Kailovou obvinit už v roce 2014, Poslanecká sněmovna ji ale nevydala ke stíhání. Loni v létě na začátku hlavního líčení u okresního soudu Kailová uvedla, že jí kauza poškozuje a vyčerpává.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme