Zveřejnil jsem archiválie, brání se Penc, jemuž hrozí pokuta

Úřad pro ochranu osobních údajů si na dnešek předvolal k výslechu aktivistu Stanislava Pence. Viní ho z porušení zákona, kterého se měl dopustit zveřejněním databáze dřívější komunistické Státní bezpečnosti. Penc ale obvinění z porušení zákona na ochranu osobních údajů odmítá s tím, že na internetu zveřejnil archiválie, na které se tento zákon nevztahuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Penc

Stanislav Penc | Foto: rodinný archiv

Radiožurnálu také řekl, že databázi zveřejnil kvůli laxnosti státní správy. „Pokud bych spor nevyhrál a pokud bych dostal pokutu, asi se začnou psát jinak dějiny, protože nikdo nebude moci napsat knížku, reportáž, vyprávět něco, co se tady dělo před dvaceti lety,“ říká Stanislav Penc.

Pencovi hrozí až milionová pokuta. Úřad pro ochranu osobních údajů se vzhledem k probíhajícímu šetření odmítl ke sporu jakkoli vyjádřit.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme