Pražská záchranná stanice přijala víc zvířat než loni. Mezi pacienty jsou nejčastěji ptáci

Pražská záchranná stanice pro volně žijící živočichy přijala za první pololetí letošního roku 2611 živočichů 106 různých druhů. To je o 357 zvířat více než v polovině loňského roku. Vyplývá to ze zprávy zveřejněné na internetových stránkách městské organizace Lesy hlavního města Prahy, která stanici provozuje. Mezi přijatými zvířaty byly nejčastěji ptáci, ze savců netopýři nebo zajíci. Dospělá zvířata převažovala nad mláďaty.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labuť (ilustrační foto)

Labuť (ilustrační foto) | Foto: 36Janusz/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Mezi přijatými pacienty nejvíce dominovali ptáci, především kachny, kosi a labutě. Ze savců se k nám hojně dostávali netopýři, zajíci a veverky. Z celkového počtu živočichů jsme ošetřili 1425 dospělých a 1228 mláďat," píše se ve zprávě.

Stanice přijala například kolonii netopýrů rezatých, šlo o 199 zvířat. Ta byla zachráněna z větrací šachty jednoho domů v Libni. Netopýři byli na jaře vypuštěni do Stromovky. K nim bylo přidáno deset zachráněných netopýrů pestrých.

Zachráněna byla například také dvě výří mláďata, jejichž otce srazilo auto a matka se o ně nezvládla sama postarat, či mládě muflona, které se narodilo se zlomenou nohou a nemohlo následovat matku.

Nově se zaměstnanci stanice postarali mimo jiné o jezevce lesního, kuny lesní, krtka obecného, mývala severního, tchoře tmavého a hýla obecného.

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy funguje v současné podobě od roku 2012 a sídlí v Jinonicích. Jejím úkolem je pomáhat zachráněným zvířatům a následně je vypouštět zpět do přírody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme