Kamion narazil v Sobíně do památkově chráněné zvoničky. Statik rozhodl o jejím zbourání

Radnice pražského Zličína musela v úterý nechat zbourat kapličku se zvoničkou v Sobíně, kterou předtím poničil kamion. Novogotickou kapličku, která je od roku 2007 památkově chráněna, bude chtít městská část postavit znovu.

Sobín (Aktualizováno: 15:23 12. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsme z toho nešťastní, je v dezolátním stavu,“ řekla starostka Marta Koropecká (STAN). „Zatím neznáme ani příčinu, proč k nehodě došlo,“ dodala.

Kaplička v Sobíně

Kaplička se zvoničkou se nachází v Hostivické ulici. Postavena byla v neogotického slohu na oktogonálním půdoryse a vznikla roku 1885 podle návrhu V. K. Panoše.

Kamion, který převážel stavební materiál, narazil do kapličky se zvoničkou v úterý dopoledne.

Ve spodní části ji značně poničil. Stavba je podle rozhodnutí statika nestabilní, a proto ji musela město nechat zbourat.

Okolí kapličky bylo kvůli její demolici během úterního odpoledne neprůjezdné.

Zličínská radnice, pod kterou Sobín spadá, se ji ale podle starostky pokusí obnovit. „Určitě budeme chtít postavit novou, nyní to odhodlání máme. Ale už to nebude ono, měla totiž nevyčíslitelnou historickou hodnotu,“ řekla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme