Zvýšená bezpečnostní opatření v Praze dál platí

V Praze dál platí mimořádná bezpečnostní opatření přijatá kvůli zvýšenému riziku terorismu. Policejní hlídky vybavené i samopaly jsou vidět v centru města i na pražském letišti. Oproti včerejšku se podle policejní mluvčí Evy Miklíkové žádná další opatření neplánují. V neděli ráno se opět sešel řídící štáb prezidia, a to i za účasti ministra vnitra Ivana Langera a policejního prezidenta Vladislava Husáka. Vyhodnotili události uplynulé noci a konstatovali, že nedošlo k žádné mimořádné události.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídka u poblíž Staronové synagogy | Zdroj: ČTK

Zvýšené riziko teroristického činu podle policejního prezidenta Vladislava Husáka směřuje v Praze k místům, která nejsou za normálních okolností nijak zvlášť střežena.

O mimořádných opatřeních rozhodl v sobotu časně ráno na mimořádné schůzi kabinet Mirka Topolánka - zpravodajské služby jej totiž informovaly o zvýšeném riziku terorismu, které souvisí s podobným nebezpečím v zahraničí. Jedním z ohrožených míst může být pražské ruzyňské letiště.

Podle mluvčí letiště Veroniky Sedláčkové byla pouze zvýšena hlídková činnost. Ostraha letiště byla vyzvána k obezřetnosti. Podle Sedláčkové se také nepředpokládá rušení letů. Celkem klidní jsou i lidé, kteří se v těchto chvílích pohybují v prostorách letiště. Většina se případného teroristického útoku neobává.

Jak se nová bezpečnostní opatření v ulicích Prahy projevují, řekl primátor hlavního města Pavel Bém: "Znamená to zvýšený počet policistů, zvýšený počet a pozornost strážníků, znamená to daleko vyšší ostrahu na přístupových tepnách do města. V tuto chvíli nepředpokládám, že by se tato opatření jakýmkoliv způsobem dotýkala Pražanů nebo návštěvníků města. Pevně věřím, že zůstane pouze u podezření."

Policistům komplikuje práci zvýšený počet anonymních bombových výhrůžek. Pokud policie anonymy odhalí, hrozí jim za šíření poplašné zprávy až pět let vězení.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme