Zvýšení platů ústavních činitelů o 14 procent není správné, tvrdí šéf Senátu Štěch

Zvýšit platy poslanců a senátorů o 14 a půl procenta v příštím roce není podle Milana Štecha z ČSSD dobrý návrh. Předseda Senátu to řekl ve 20 minutách Radiožurnálu. Stejný názor zastává celé předsednictvo ČSSD. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Bohuslav Sobotka o tom chce mluvit se sociálnědemokratickými poslanci i v koalici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Štěch, předseda Senátu | Foto: Šárka Ševčíková

Milan Štěch doufá, že platy porostou výrazně méně. Zároveň upozorňuje, že Senát už zřejmě kvůli času nebude moci poslanecký návrh korigovat.

„Nebere v úvahu situaci, jaká je v naší zemi,“ hodnotí Štěch návrh a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu je předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD)

„A to jak v podnikatelské sféře, kde platy rostou bohužel daleko pomaleji, tak v rozpočtové a příspěvkové sféře. Já doufám, že ještě na jednání Poslanecké sněmovny dojde ke změně.“

Předseda horní komory trvá na tom, aby nejprve rostly platy všem státním zaměstnancům, a pak můžou dostat víc přidáno taky ústavní činitelé.

Vedení ČSSD také chce, aby se do platové novely dostaly finanční sankce za neúčast poslanců a senátorů na schůzích parlamentních komor bez řádné omluvy.

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

kap, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme