'Zvýšený výskyt revizorů.' Pražský dopravní podnik se pustil do boje s černými pasažéry

Pražský dopravní podnik přišel s novou taktikou v boji s lidmi, kteří jezdí bez platného jízdního dokladu. Nazval ji Akce revizor. Několikrát měsíčně vyšle dopravní podnik společně s organizátorem pražské MHD, společností Ropid, do vybraných stanic metra desítky revizorů navíc. Předem ale upozorní, o jaké dny se bude jednat, na internetu a i přímo ve stanicích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro. | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Účelem Akce revizor není vybrat více pokut. „Cílem není chytit co nejvíc černých pasažérů, ale motivovat lidi, aby si koupili jízdenku. Akce má mít informativní charakter,“ řekl deníku MF Dnes, který na akci upozornil, ředitel společnosti Ropid Petr Tomčík.

Proto pasažéři dopředu najdou termíny zvýšeného výskytu kontrol na internetových stránkách nejedesnacerno.cz a i přímo na cedulích ve stanicích metra, které budou umístěné před vchodem s nápisem „Zvýšený výskyt revizorů“. V listopadu to bude ještě dvakrát – 14. a 29.

Dopravní podnik přistoupil k podobným akcím proto, že od roku 2013 neustále přibývá cestujících, které revizoři chytí bez platného jízdního dokladu. Už dříve zavedl dopravní podnik možnost zaplatit pouze polovinu pokuty, pokud do pěti pracovních dnů přijde na přepážku a zároveň si koupí roční kupon.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme