"Berlín, 24 hodin" - dnes se natáčí unikátní dokument

V Berlíně dnes 80 televizních štábů točí originální 24hodinový dokument o tom, jak vypadá normální den ve staronové německé metropoli. Cílem projektu je zachytit všednodenní realitu života ve městě nad Sprévou. Svou amatérskou nahrávkou mohou do "skládačky" přispět i sami Berlíňané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

berlínská zeď | Foto: Adam Drda

Prodejna rychlého občerstvení ve čtvrti Wedding, luxusní vila v Zehlendorfu, spořádaní občané i vyznavači alternativního způsobu života. Filmaři chtějí od šesti hodin ráno do stejné hodiny příštího dne zachytit kdysi rozdělený Berlín tak, jaký skutečně je. V centru pozornosti mají být lidé celkem víc než 180 národností se svými nadějemi a sny, vítězstvími i porážkami.

Nevídaný projekt je multimediálním příspěvkem k 20. výročí pádu Berlínské zdi. Zapojit se prostřednictvím svých videonahrávek nebo zvukových vzkazů mohou i sami Berlíňané.

Přesně o rok později, tedy 5.září 2009, odvysílají celý, 24ti hodinový materiál bez přerušení televizní stanice RBB a ARTE. Plánovaná je i kratší verze dokumentu, která by se měla objevit na plátnech kin.

Chcete se o Berlínu dozvědět víc už teď a ne až za rok? Přečtěte si reportáže zpravodaje Českého rozhlasu Jiřího Hoška, který natáčel v berlínské Státní opeře, o útocích vandalů na tamní památník obětem holocaustu nebo v bunkru bývalého východoněmeckého komunistického vůdce Ericha Honeckera.

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme