‚Bílá kniha‘ představí plán vlády Mayové pro jednání o brexitu

Britská premiérka Theresa Mayová slíbila zveřejnit v takzvané „bílé knize“ úplný plán své vlády pro jednání o brexitu. Ještě ve středu chce předložit také návrh zákona o aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy. Tato povinnost vyplývá z verdiktu nejvyššího soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová | Zdroj: Reuters

Legislativa o zahájení brexitu a zveřejnění bílé knihy vládních priorit a vyjednávací strategie jsou podle premiérky Mayové dvě různé záležitosti. Formální dokument, kterým bílá kniha je, umožní poslancům lepší dohled nad kroky vlády během oficiálních rozhovorů se zbytkem EU.

Zveřejnění bílé knihy je podle deníku The Guardian reakcí na hrozící rebelii uvnitř vládnoucí Konzervativní strany, kdy některým zákonodárcům vize odchodu Británie z Evropské unie pořád nepřijde dost konkrétní.

Premiérka Mayová zopakovala, že i po rozhodnutí nejvyššího soudu platí původní závazek aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy do konce března.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme