Britský premiér nechá prošetřit pedofilní skandál spojený údajně s konzervativci

Dvě dodatečná vyšetřování údajného pedofilního skandálu ve Walesu nařídil britský ministerský předseda David Cameron. Do případu má být zapletený někdejší vysoký představitel Cameronovy mateřské Konzervativní strany. Britské veřejné mínění je stále pobouřené jinou pedofilní aférou kolem moderátora BBC Jimmyho Savilea.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron na sjezdu konzervativců v Birminghamu, 10. října 2012 | Foto: Reuters

„Tahle obviněná jsou opravdu strašná a nesmějí zůstat viset ve vzduchu," komentoval premiér Cameron výpověď jedné z obětí zneužívání Stevea Messhama.

Ministerský předseda už nařídil dvě další nezávislá vyšetřování. Ta by měla mimo jiné objasnit, jestli někdejší blízký spojenec Margaret Thatcherové nebyl členem sítě pedofilů operující v 70. a 80. letech v severním Walesu. Jeho jméno už koluje po sociálních sítích.

Oběťmi zneužívání byly děti z pečovatelských domů, jejichž svědectvím dlouho nikdo nevěřil. Steve Messham tvrdí, že se skandál dlouho systematicky zametal pod koberec.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme