Francouzské dráhy zavádějí do rychlovlaků TGV bezdrátový internet

Francouzské rychlovlaky TGV umožní cestujícím snadné připojení k internetu. Cestující si budou moci o víkendu zatím zkušebně na trase mezi Paříži a Nancy prohlížet webové stránky, posílat maily, ale sledovat třeba i filmy nebo se učit jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak TGV, max. rychlost: 575 km/h | Foto: Ivo Valent

Službu nabízí BOX TGV. Kromě běžných aplikací přichystala i speciální portál pro děti a dokonce i pro batolata. Odpadá tedy kolísavé připojení přes modem v mobilním telefonu.

Box TGV má být stabilní a od prvního prosince ji můžou cestující využít na většině linek francouzských rychlovlaků, a to i do zahraničí. Připojení je za poplatek, podobně jako v hotelích. Ten se dá uhradit platební kartou, nebo je možné si koupit kupón v novinovém stánku na nádraží, popřípadě v jídelním voze ve vlaku.

Připojení bude stát 5 eur na hodinu, nebo 10 eur na celou dobu cesty. Což je výhodné třeba při jízdě TGV z Paříže do Mnichova, která trvá přes 6 hodin.

Jan Pokorný, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme