Francouzské dráhy zavádějí do rychlovlaků TGV bezdrátový internet

Francouzské rychlovlaky TGV umožní cestujícím snadné připojení k internetu. Cestující si budou moci o víkendu zatím zkušebně na trase mezi Paříži a Nancy prohlížet webové stránky, posílat maily, ale sledovat třeba i filmy nebo se učit jazyky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak TGV, max. rychlost: 575 km/h

Vlak TGV, max. rychlost: 575 km/h | Foto: Ivo Valent

Službu nabízí BOX TGV. Kromě běžných aplikací přichystala i speciální portál pro děti a dokonce i pro batolata. Odpadá tedy kolísavé připojení přes modem v mobilním telefonu.

Box TGV má být stabilní a od prvního prosince ji můžou cestující využít na většině linek francouzských rychlovlaků, a to i do zahraničí. Připojení je za poplatek, podobně jako v hotelích. Ten se dá uhradit platební kartou, nebo je možné si koupit kupón v novinovém stánku na nádraží, popřípadě v jídelním voze ve vlaku.

Připojení bude stát 5 eur na hodinu, nebo 10 eur na celou dobu cesty. Což je výhodné třeba při jízdě TGV z Paříže do Mnichova, která trvá přes 6 hodin.

Jan Pokorný, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme