"Horké linky" MZV nebudou v noci v provozu

Takzvané horké linky ministerstva zahraničí, zřízené pro pátrání po našich občanech ve Spojených státech, nebudou počínaje dneškem dostupné v nočních hodinách. Ministerstvo totiž omezuje jejich provoz na dobou od 8 do 20 hodin. Ze Spojených států se po útoku teroristů dosud neozvalo 58 Čechů. Dvě třetiny z nich podle ředitele konzulárního odboru ministerstva Ivana Záleského žijí ve Spojených státech déle a na jiných místech než v New Yorku anebo Washingtonu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem omezení provozu horkých linek je podle Záleského to, že je v noci zneužívali opilci a mladiství. "Žádný relevantní telefonát, týkající se hledání příbuzných či známých ve Spojených státech, jsme za minulé tři noci nezaznamenali". Ministerstvo zítra a v pátek vyřadí ze seznamu postrádaných ty lidi, o kterých je přesvědčeno, že nežijí v napadených městech. Po zbylých 20 budou dál intenzivně pátrat. Informace o pohřešovaných shromažďují české zastupitelské úřady v New Yorku a Washingtonu.

Lidé, kterým se jejich blízcí z USA stále neozvali, mohou v době od 8 do 20 hodin volat na tři linky ministerstva zahraničí: bezplatnou 0800 200 000 a na krizová čísla 2418 2551 a 2418 2740.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme