"Horké linky" MZV nebudou v noci v provozu

Takzvané horké linky ministerstva zahraničí, zřízené pro pátrání po našich občanech ve Spojených státech, nebudou počínaje dneškem dostupné v nočních hodinách. Ministerstvo totiž omezuje jejich provoz na dobou od 8 do 20 hodin. Ze Spojených států se po útoku teroristů dosud neozvalo 58 Čechů. Dvě třetiny z nich podle ředitele konzulárního odboru ministerstva Ivana Záleského žijí ve Spojených státech déle a na jiných místech než v New Yorku anebo Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem omezení provozu horkých linek je podle Záleského to, že je v noci zneužívali opilci a mladiství. "Žádný relevantní telefonát, týkající se hledání příbuzných či známých ve Spojených státech, jsme za minulé tři noci nezaznamenali". Ministerstvo zítra a v pátek vyřadí ze seznamu postrádaných ty lidi, o kterých je přesvědčeno, že nežijí v napadených městech. Po zbylých 20 budou dál intenzivně pátrat. Informace o pohřešovaných shromažďují české zastupitelské úřady v New Yorku a Washingtonu.

Lidé, kterým se jejich blízcí z USA stále neozvali, mohou v době od 8 do 20 hodin volat na tři linky ministerstva zahraničí: bezplatnou 0800 200 000 a na krizová čísla 2418 2551 a 2418 2740.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme