Izrael nevpustil do země palestinské hasiče

Izrael už postupně poděkoval všem zahraničním týmům, které zasahovaly při likvidaci nedávného požáru na severu země. Požárníci z ciziny také dostali za svůj zásah medaile. Plánované poděkování palestinským hasičům ale skončilo fiaskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblak kouře z ničivého požáru, který zasáhl sever Izraele nedaleko Haify | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Ram Eisenberg

Izrael totiž do země odmítl několik Palestinců včetně jejich velitele vpustit. Oficiálním vysvětlením byly „technické problémy". Informuje o tom izraelský a palestinský tisk.

Když Palestinci před dvěma týdny přispěchali na pomoc s hašením izraelského požáru, byla jejich přítomnosti vítaná. Teď tři ze sedmi hasičů bezpečností aparát židovského státu do země nepustil, když se měli dočkat oficiálního poděkování.

I když Palestinci nakonec povolení dostali, celá slavnost byla mezitím zrušena.

Dozvuky požáru stále zmítají izraelským vedením. Premiéru Netanjahuovi se podařilo odvrátit vyšetřování, které mělo zjistit postup státu při katastrofě. Část opozice a pozůstalí po 43 obětech dokonce požadují demisi nejvyšších vládních činitelů.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme