'Já jsem ten ňouma,' vysvětloval Harrison Ford dispečerům svoje nepovedené přístání

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) zveřejnil záznam rozhovoru letových dispečerů s americkým hercem a producentem Harrisonem Fordem, který v polovině února doprovázel jeho „kaskadérské“ přistání na letišti v Kalifornii. Ford omylem posadil svůj stroj na pojezdovou dráhu určenou k přípravě letadel na start a jen těsně minul letoun se 116 lidmi na palubě. Kamerový záznam Fordova manévru viděl na internetu milion lidí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký herec Harrison Ford

Americký herec Harrison Ford | Zdroj: Reuters

„Já jsem ten ňouma, co přistál na pojezdové dráze,“ přiznal čtyřiasedmdesátiletý Ford dispečerům svůj prohřešek během přistávání na letišti Johna Waynea nedaleko Los Angeles. Svůj letoun herec omylem navedl na provozní dráhu souběžnou se správnou dráhou přistávací. „Mělo to letadlo být doopravdy pode mnou?“ ptal se Ford udiveně po nepovedeném přistání, za které se omluvil.

Po incidentu se šťastným koncem Ford prohlásil, že ho letadlo manévrující těsně pod ním vyděsilo a navíc cítil turbulence od jiného letadla startujícího nedaleko. Boeing 737, který hollywoodská hvězda jen těsně minula, později bez problémů odletěl do Dallasu.

Podle amerických předpisů je přistání na nesprávné dráze porušením pravidel FAA a musí být předmětem vyšetřování. To podle agentury AP dosud neskončilo.

Ford je zdatným letcem a známým sběratelem historických letadel. V březnu 2015 se cvičným strojem z druhé světové války po selhání motoru nouzově přistál na golfovém hřišti u Los Angeles. Z nehody vyvázl se zraněním.

03331056.jpeg
Letadlo, které pilotoval Harrison Ford, havarovalo

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme