'Maso jezte klidně dál,' uklidňuje Londýn vyděšené Brity

Britská vláda se snaží uklidnit veřejnost po dalším ze série skandálů se špatným označováním masných výrobků. Vzniklá situace se bude v sobotu řešit na krizové schůzce mezi vládou a zástupci výrobců a dodavatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hovězí lasagne od firmy Findus obsahovaly koňské maso | Zdroj: ČTK

Podle kabinetu není v sázce bezpečnost potravin. Záruky za původ masa v některých státních zařízeních ale vláda dát nechce.

„Tohle je šokující a zcela nepřijatelná záležitost,“ reagoval na poslední ze série skandálů ministerský předseda David Cameron.

Britská vláda zdůrazňuje, že v celé aféře jde o označování výrobků, ne o jejich bezpečnost. Kabinet nicméně odmítl převzít záruku za původ masa, které se servíruje ve školách nebo v nemocnicích.

Podle státního tajemníka Davida Heathe, který má na starosti bezpečnost potravin, by lidé měli i nadále jíst maso. Heath taky nevidí důvod, proč by spotřebitelé měli paušálně vyhazovat mražené polotovary.

Další porci kritiky sklidila firma Findus, která přiznala, že o přítomnosti koňského masa v lasagních věděla už o dva dříve, než desetitisíce balení stáhla z trhu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme