Náklady na předsednictví EU vyšly téměř na 3,5 miliardy Kč

Celkové náklady na české předsednictví Evropské unii činily 3 miliardy 430 milionů korun. To je o 320 milionů méně, než kolik bylo na tyto účely vyčleněno. Vyplývá to z materiálu, který dnes předkládá ministerstvo financí vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české předsednictví EU | Foto: Tomáš Pakosta

V celkových nákladech jsou zahrnuty například výdaje na organizační zajištění akcí Rady Evropské unie, výdaje na bezpečnost, na rozšíření působnosti Stálého zastoupení v Bruselu a na zasedání Evropské rady; ale také náklady na cestovné nebo na kulturní a další doprovodné akce.

Státní správa během předsednictví zaměstnala dočasně 359 dalších lidí. Všechna tato místa byla ke konci roku 2009 zrušena.

Česká republika vedla Evropskou unii v první polovině loňského roku. Během té doby se u nás uskutečnilo celkem 336 zasedání, z toho čtyři na nejvyšší úrovni. Dále 14 neformálních Rad ministrů v Praze i v regionech a 318 ostatních zasedání.

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme