Natascha Kampuschová požaduje milionové odškodné

Milionové odškodné žádá od Rakouské republiky Natascha Kampuschová. Důvodem je její mnohaleté zajetí v rukou únosce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf modrý | Foto: Filip Rožánek

Na republiku se její advokát obrací z toho důvodu, že při vyšetřování celého případu došlo k těžkým nedostatkům ze strany policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Marie Woodhamsová informuje o žádosti Nataschi Kapuschové o odškodné

Pokud by pracovala důsledně, mohla být, tehdy 10letá dívka, ušetřena 8,5letého martyria, kterému byla ze strany únosce Priklopila vystavena.

Bolestné ve formě požadovaného finančního obnosu chce Natascha Kampuschová věnovat na dobročinné účely. Wolfgang Priklopil unesl Kampuschovou v roce 1998. Osm let ji držel v upraveném sklepě svého domu. Poté, co se tehdy osmnáctileté dívce podařilo v roce 2006 uprchnout, spáchal Priklopil sebevraždu.

Naděje v prošetření

Vídeňská zpravodajka Českého rozhlasu Marie Woodhamsová v Odpoledním Radiožurnálu označila požadavek na odškodné za překvapivou zprávu. „Mnoho lidí ji ale přijímá s podtextem – konečně se snad něco pohne.“ Od prvních hodin vyšetřování totiž bylo cítit, že kolem kauzy je mnoho nejasností. Dnešní krok tedy vede i k očekávání, že se snad pohnou ledy.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Žádost o odškodné bylo i tématem v Odpoledním Radiožurnálu

Existuje totiž všeobecná doměnka, že kdyby policie tolik nepochybila při prvním šetření, mohla snad skutečně záhy po únosu Nataschu objevit, protože dostala od lidí, školy, sousedů docela přesné informace. Ale asi se nimi z nějakých důvodů intenzivně nezabývala.

Natascha Kampuschová svým krokem zabrání promlčení svého požadavku a výše žádaného odškodného je odvozeno od počtu strávených dnů v osidlech únosce. „Přesně je to 3096 dnů, či li na každý den připadá odškodné 326 eur. I když je jasné, že penězi nelze utrpení a ztracené roky života nahradit,“ připomněla Marie Woodhamsová.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme