‚Obchodník se smrtí‘ může dostat 25 let nebo doživotí

Ruskému obchodníkovi Viktoru Butovi hrozí 25 let vězení až doživotí. Nechvalně proslulí "obchodník se smrtí", jak se mu přezdívá, se provinil pokusem prodat nelegálně zbraně kolumbijským povstalcům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodník se smrtí je akční dobrodružný příběh podle skutečné události, který se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi | Foto: kinomol.cz

Na verdikt o trestu si musí Viktor But, jemuž se osudnou stala provokace amerických úřadů, počkat.

Agenti v přestrojení předstírali, že jsou kolumbijští povstalci a chtějí koupit sto tun zbraní. Ruskému podnikateli řekli, že mají mimo jiné sloužit k zabití amerických pilotů ve službách kolumbijské vlády.

Když souhlasil, byl v roce 2008 zatčený v Thajsku a loni vydán do Spojených států, kde byl obviněný ze spiknutí s cílem zabíjet Američany a podpořit teroristy.

Viktor But je známý prodejem zbraní do mnoha válečných regionů ve třetím světě a z nelegálních praktik se ho snažily usvědčit úřady několika zemí.

V roce 2005 se jeho příběh stal volnou předlohou filmu Obchodník se smrtí. Ruská vláda se svého občana zastává a vede kvůli němu spor se Spojenými státy.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme