Policie v pěti zemích EU pozatýkala desítky převáděčů

Policie v pěti státech Evropské unie pozatýkala skupinu pašeráků lidí. Při akci koordinované Europolem a unijní agenturou pro soudní spolupráci Eurojust skončilo v poutech 35 lidí. Dva podezřelé zatkla také česká policie v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

\Policejní hlídka při summitu EU - USA | Foto: Pavel Novák

Síť pašeráků se zaměřovala na převádění nelegálních imigrantů hlavně z Vietnamu. Jejich cílovou stanicí byla Velká Británie.

Nejvíc podezřelých z pašování lidí zadržela francouzská policie - celkem 19. V přestupním táboře nelegálních přistěhovalců u přístavu Dunkerque objevila 38 lidí žijících ve velmi nuzných podmínkách. Čekali na transport do Británie.

Skupina iráckých Kurdů si za jednoho imigranta účtovala 2 až 3 tisíce eur. Přes kanál La Manche se měli dostat ve skrýších v nákladních vozech, nebo zarovnáni mezi převážené zboží.

Převáděči nabízeli Vietnamcům i snazší, ale dražší způsob cestování. Za 15 tisíc eur se mohli dostat do Evropy s platnými doklady. Podle zprávy Eurojustu šlo o česká a maďarská schengenská víza vydávaná v Hanoji.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme