'Pozor na sexuální pasti.' Šéf estonské rozvědky varuje vojáky NATO před ruskými triky

Vojáky Severoatlantické aliance rozmístěné v Pobaltí kvůli odstrašení Ruska před případnou invazí varoval šéf estonské rozvědky, aby si dávali pozor, protože Rusko proti nim může nasadit „celý arzenál prostředků". Ten sahá od vyprovokovaných rvaček v hospodách přes „tradiční sexuální pasti" až po hackerské útoky a počítačovou špionáž, a to vše proto, aby se zkompromitovalo posílení východního křídla NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci NATO | Foto: NATO Press Service

Varování velitele estonské rozvědky Mikka Marrana „před triky soupeřova týmu", zveřejněné v britském listu The Times před odjezdem 800 mladých britských vojáků do Estonska, zaujala i ruská a pobaltská média.

Na serveru Delfi se vzápětí rozpoutala ironická debata, proč nebyli včas varováni i čeští vojáci a zda proti pětici českých vojáků, kteří se dostali do sporu s ochrankou baru v litevské Klajpedě, zasahovali v uniformách místní policie „Putinovi agenti".

Zazněl v ní ale i návrh, zda tedy místo vojáků, kteří buď válčí, anebo pijí, neměli do Pobaltí raději pozvat mnichy.

Server Newsru.com poznamenal, že i Rusko, nedůvěřující NATO, zvětšuje své síly u západních hranic. Současně ruský prezident Vladimir Putin označil za výmysl, že by Rusko ohrožovalo Pobaltí, podle něj naopak NATO „ustavičně provokuje a snaží se přimět (Rusko) ke konfrontaci".

O rozmístění asi 4000 aliančních vojáků v Pobaltí rozhodl loni v červenci summit NATO ve Varšavě jako o posílení východního křídla aliance, znepokojeného agresivní politikou Ruska vůči Ukrajině.

Estonské varování se v britském tisku objevilo poté, co v litevském přístavu Klajpeda měla pětice českých vojáků podle serveru ihned.cz incident s ochrankou baru a následně s policií.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme