'Přijďte všichni.' Z narozeninové oslavy se stal večírek pro tisíce lidí

Mexiko má za sebou narozeninovou oslavu, která vzbudila nemalé pozdvižení. Otec patnáctileté dívky Rubi totiž na videu pozval všechny. A účast přislíbil více než milion lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Narozeniny svíčky narozeninový dort | Foto: Fotobanka Pixabay

Na oslavu patnáctin Rubi Ibarry Garciové však nakonec dorazilo „jen“ několik tisíc lidí. Čekaly na ně slibované velké stany s jídlem, koncerty několika kapel a dostihy. Otec Rubi ostatně už dříve uvedl, že chtěl jen pozvat všechny lidi z okolí a ne úplně všechny, kteří video na internetu zhlédnou.

O čem jsou vánoční hity, které hrají v českých rádiích? V jednom z nich se zpívá třeba o kokainu

Číst článek

Oslava se stala na internetu terčem řady vtipů. Lidé třeba sdíleli fotky přeplněných stadionů při koncertech kapel Queen a Metallica s tím, že, ve srovnání s narozeninovou party Rubi, budou k smíchu. A nešlo jen o síťové žertíky. Mexické aerolinky Interjet nabízely 30% slevu na letenku do mexického státu San Luis Potosí, kde Rubi žije, se sloganem „Jedete na oslavu Rubi?“

O populární narozeninové oslavě také brzy informovala velká světová média včetně americké CNN, nebo britské BBC. Odborník na sociální média Jose Antonio Sosa z Iberoamerické univerzity televizi ABC řekl, že posedlost narozeninovou oslavou v Mexiku podle něj může odrážet potřebu lehčích a pozitivních příběhů ve společnosti, která už je hodně znavená ekonomickými problémy a násilím.

Někteří místní doufají, že příběh Rubi přitáhne pozornost úřadů k regionu a jeho problémům, jako je třeba pokrytí telefonním signálem.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme