Primárky v New Hampshire bez překvapení. Vítězí Romney

Vítězem republikánských primárek v New Hampshire je Mitt Romney. Dostal asi 40 procent hlasů a nechal daleko za sebou své soky. Druhý libertarián Ron Paul z Texasu získal 23procentní podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romney v New Hampshire | Foto: Vít Pohanka

„Dnes večer slavíme, zítra se pouštíme znovu do práce!" připomněl Mitt Romney ve vítězné řeči svým stoupencům, že souboj o republikánskou nominaci teprve začal.

Tady v New Hampshire získal po Iowě druhé vítězství. Druhý libertariánský kongresman Ron Paul z Texasu dává najevo, že se těší do Jižní Karolíny, kde budou republikáni hlasovat 21. ledna.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledku primárek mluvil v Ranním Radiožurnálu přímo z New Hampshire zprsvodaj ČRo Vít Pohanka

V tomto jižanském státě totiž nejsou vyhlídky Mitta Romneyho zdaleka tak dobré, jako v New Hampshire.

Mitt Romney, bývalý guvernér státu Massachusetts, přesvědčil republikány v New Hampshire svou podnikatelskou minulostí. "Vytvářel pracovní místa. Dokázal podpořit soukromé zaměstnavatele," řekl na místě zpravodaji Českého rozhlasu Vítu Pohankovi Jim, mladý náborář technologické společnost z městečka Salem.

Mitt Romney podle něj jako jediný z republikánských kandidátů dokáže sjednotit Ameriku. Jenže Romneyho soupeři se nevzdávají. Žádný z nich aspoň zatím neoznámil, že odstupuje.

Prezident Obama by teď podle průzkumu zveřejněného agenturou Reuters ve volbách nad Mittem Romneym vyhrál o 5 procent. Barack Obama je však nyní dost nepopulární a většina Američanů s ním spokojena není.

Favorité prezidentských primárek v USA

Milan Kopp, Vít Pohanka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme