Spojenci v Afghánistánu zažili nejkrvavější měsíc od začátku války

Skupina sebevražedných atentátníků zaútočila na jednu z největších spojeneckých základen v Afghánistánu. K útoku na základnu v Džalalabádu použili auto naložené výbušninami, granátomety a samopaly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenské pozorovací stanoviště v jižním Afghánistánu

Vojenské pozorovací stanoviště v jižním Afghánistánu | Foto: 601. skupina speciálních sil

Spojeneckým jednotkám se podařilo základnu ubránit. Přibližně 8 útočníků se podařilo zabít za cenu jen dvou zraněných vojáků.

Teroristé jakoby tímto útokem chtěli potvrdit slova nastupujícího velitele spojeneckých jednotek, generála Petreuse.

Ten při včerejším slyšení v americkém Senátu varoval, že násilí v Afghánistánu je v posledních letech stále na vzestupu a že situace se má i nadále zhoršovat.

Za poslední měsíc v Afghánistánu už zahynulo 100 spojeneckých vojáků. A tak se červen stal nejkrvavějším měsícem od začátku války v roce 2001.

Na druhou stranu se vojákům poslední dobou údajně daří efektivně potírat teroristy. Například v zemi podle zpravodajských informací už zbylo jen asi 50 členů Al-Káidy.

Ondřej Bouda, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme