Útočník ve vlaku v Bavorsku zranil 4 lidi sekyrou. Do Německa přišel jako běženec

Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu napadl v pondělí večer sekyrou cestující. Policie ho následně zastřelila. Tři lidé podle ní byli zraněni vážně a jeden lehce. Dalších 14 lidí utrpělo šok. Útočníkem byl 17letý Afghánec, motiv znám není.V rozhovoru s televizí ARD to prohlásil bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahují záchranáři | Zdroj: ČTK

Ministr bavorské rozhlasové a televizní společnosti Bayerischer Rundfunk upřesnil, že mladík přišel do Německa jako běženec bez doprovodu rodičů a že nyní asi dva týdny žil v pěstounské rodině.

Původně média uváděla 21 zraněných. Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Útočník cestující napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld a Ochsenfurt, jižně od Würzburgu.

Po útoku souprava zastavila v Heidingsfeldu, kde Afghánec vlak opustil. Z Würzburgu na místo činu odjelo zvláštní zásahové komando, které se pokusilo mladíka zastavit. Ten ale na policisty zaútočil, proto ho zastřelili.

Trať i hlavní nádraží ve Würzburgu jsou podle portálu Focus Online uzavřené. Focus policejní zásah u Würzburgu označil za velmi rozsáhlý. Nad místem činu létaly policejní helikoptéry.

ČTK, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme