V Egyptě přibývá stávek a sociálních protestů

Po dvou týdnech politických protestů v Egyptě dostávají navrch sociální požadavky. Po celé zemi dnes protestovaly tisíce lidí, kteří se domáhají vyšších platů a lepších pracovních podmínek. Od páteční rezignace prezidenta Mubáraka v Egyptě vládne vojenský režim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Egyptě přibývá stávek a sociálních protestů | Zdroj: ČTK

Armáda stávky odsoudila s argumentem, že zemi neprospívají. Pohrozila také zatčením lidí, kteří budou pokračovat v demonstracích v centru Káhiry.

Zaměstnanci státních úřadů i třeba televize chtějí vyšší platy a často se dožadují sesazení svých šéfů, kteří podniky vedli za Mubárakova režimu. V centru Káhiry stovky pracovníků komunálních služeb zablokovaly dopravu, když obsadily strategický silniční tunel.

Dělníci poukazovali na to, že tunel udržují za pouhých 900 korun měsíčně, a město jim přesto nechce dát slíbenou smlouvu na dobu neurčitou.

Vojenské vedení státu mezitím jednalo s aktivisty, kteří po internetu organizovali revoltu proti Mubárakovi. Armáda jim údajně slíbila, že do dvou měsíců uspořádá referendum o ústavních změnách. Ty prý budou sepsané do deseti dní a mají rozšířit politické svobody v zemi.

Břetislav Tureček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme