V Německu se rozhořel spor o zákaz letů

Němečtí dopravci se přou s úřady o to, zda je zákaz letů stále opodstatněný. Podle ministra dopravy Petera Ramsauera sopečný popel ve vzduchu zůstává. I přesto se vpodvečer na pár hodin otevřelo pro omezený provoz šest německých letišť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v Hannoveru přistává letadlo s turisty | Zdroj: ČTK

Toho využily hlavně velké cestovní kanceláře, kterým se podařilo dostat domů několik set klientů. Největší německé společnosti Lufthansa a Air Berlin možnost uskutečnit omezené množství letů vybranými směry ignorovaly.

Ministr dopravy Ramsauer očekává, že zákaz letů potrvá s ohledem na počasí ještě několik dní. Měření v okolí Mnichova prováděná s pomocí špičkové laserové technologie prý ukázala, že popílek v německém vzdušném prostoru stále je.

„Bezpečnost cestujících má nejvyšší prioritu,“ zdůraznil Peter Ramsauer. Německé společnosti by ale měly dostat možnost dopravit svůj letový park do mateřských vzdušných přístavů.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme