Ve Francii se odbory pouštějí do přímé konfrontace s vládou

Přesně za týden, v sobotu 2. října dojde k velkému měření sil, neboť se na chystaných demonstracích proti penzijní reformě očekává historická účast všech, kteří jsou nespokojeni nejen s návrhem reformy, ale i politikou Sarkozyho vlády obecně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzi protestují proti penzijní reformě | Zdroj: ČTK

Bezprostředně poté, co odbory oznámily vyhlášení stávky a demonstrací na 2. a 12. října, přispěchaly studentské středoškolské organizace s prohlášením, že vytvoří vlastní aktivní centra s cílem dostat do ulic co nejvíce mladých lidí.

Bývalá prezidentská kandidátka socialistů Segolene Royalová na adresu prezidenta řekla, že si Sarkozy počíná jako Ludvík XVI., když ve Versailles zavíral před davem své okenice.

Premiér Fillon znovu opakoval, že vláda neustoupí od posunutí hranice odchodu do důchodu z 60 na 62 let. Rýsuje se však možnost některých ústupků, zvláště pokud se odborům podaří vystrašit vládu počtem lidí, kteří půjdou za týden demonstrovat.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme