Ve španělské Valencii probíhají oslavy Las Fallas. Město je plné zábavy, umění a dobrého jídla

Španělská Valencie na pár hodin odsunula starosti spojené s krizí a vrhla se na tradiční a oblíbené slavnosti ‚Las Fallas‘. Město je plné zábavy, hudby, umění a dobrého jídla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karikatury Las Fallas vystavené ve španělské Valencii.

Karikatury Las Fallas vystavené ve španělské Valencii. | Zdroj: Reuters

Las Fallas jsou nejdůležitější svátky ve Valencii, proslavené v celém světě. Trvají skoro celý týden.

Esencí těchto oslav jsou více než metr vysoké karikatury známých postav, žijících i nežijících, které se pro tuto příležitost vyrábějí.

Postavy jsou umístěné po celém městě. „Jsou to neuvěřitelně dobře vypracované postavy, celá sousoší. Ve Valencii to pak vypadá jako na nějaké výstavě. To samozřejmě láká turisty,“ říká spolupracovnice Českého rozhlasu ve Španělsku Lubica Zlochová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O slavnostech Las Fallas ve španělské Valencii informovala spolupracovnice Českého rozhlasu Lubica Zlochová.

Gigantické figurky nebo sousoší stojí v přepočtu i několik milionů českých korun. Dokonce se hlasuje a soutěží o nejkrásnější figurku. Jejich finančně náročnou výrobu podporují různé asociace a sponzoři.

Figurkami slavnosti ale nekončí. K vidění je mnoho doprovodných akcí. Od rána chodí městem hlučné průvody, hází se petardy, rachotí se, aby se lidé probouzeli. Součástí jsou i pyrotechnické přehlídky, ohňostroje, býčí zápasy nebo gastronomické degustace.

Ľubica Zlochová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme