Ve Vídni zavládl chaos kvůli 20 centimetrům nového sněhu

S přívaly sněhu od rána zápasí i v Rakousku, vydatně sněží především ve východní části země. Až 20 centimetrů nového sněhu komplikovalo dopravu v rakouské metropoli. Problémy hlásilo i vídeňské letiště Schwechat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh, sněžení, dálnice, Německo

sníh, sněžení, dálnice, Německo | Zdroj: Reuters

Nejhorší situace ale je v Burgenlandu, kde napadlo přes 35 centimetrů sněhu. Rakouští silničáři a hasiči se od časného rána snaží udržet vozovky průjezdné, ale jde to jen velmi obtížně. Zaměstnává je především neustálé vyprošťování havarovaných aut, která se smykem dostala mimo vozovku.

Letiště stejně jako hlavní silnice ve Vídni fungují bez omezení. V ranních hodinách se sice tvořily kolony, ale jak řekl mluvčí rakouského automotoklubu, bylo štěstí, že dnes nebylo pondělí. Ranní špička by dozajista skončila dopravním kolapsem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémy s přívaly sněhu v Rakousku přiblížila tamní zpravodajka ČRo Marie Woodhamsová

Silničáři ráno uzavřeli okruh kolem Vídně A21 pouze pro nákladní auta. V metropoli vázne i veřejná doprava, autobusy a tramvaje jezdí nepravidelně.

Kvůli přívalu sněhu musely rakouské aerolinie zrušit 8 letů, většina ostatních spojů měla zpoždění. Letecký provoz ve Vídni se už ale stabilizuje. Odpoledne už sněžení kolem Vídně zesláblo.

„Výhled je ale podle meteorologů takový, že v noci má znovu silně padat, takže to na velký oddych a klidnou noc nevypadá. Na silnicích skutečně uvízla spousta aut,“ poznamenává zpravodajka rozhlasu.

Marie Woodhamsová, Pavel Polák, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme