Záchranáři našli další oběti havárie ruské ropné plošiny

V Ochotském moři na ruském Dálném východě dále pátrají záchranáři po obětech havárie ropné plošiny, která se v bouři převrátila a potopila. Zachránit se podařilo 14 z celkem 67 lidí na palubě. Záchranáři zatím našli těla 16 pohřešovaných. Šance na přežití dalších se podle ruských úřadů zmenšují.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná plošina Kolskaja v Ochotském moři na nedatovaném snímku

Ropná plošina Kolskaja v Ochotském moři na nedatovaném snímku | Zdroj: ČTK

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace nepotvrdilo informace, podle kterých letecká hlídka ruského námořnictva spatřila v okolí místa havárie nafukovací člun s několika lidmi na palubě.

Záchranáři jsou skeptičtí ohledně možného přežití dalších zaměstnanců plošiny, pátrací operaci komplikují vysoké vlny a mráz.

14 lidí vylovily z vody dvě lodi, které vlekly ropnou plošinu z Kamčatky na Sachalin. Ruská média se pozastavují nad tím, proč se majitelé rozhodli plošinu přemisťovat v bouřlivém prosincovém počasí namísto klidnějších letních měsíců.

Deník Kommersant poukazuje na to, že zhruba polovina zaměstnanců plošiny byla ve chvíli vlečení na palubě coby cestující, což předpisy výslovně zakazují.

Lenka Kabrhelová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme