'Žádám potrestání viníků útoku na rychlík', oznámil Putin v televizi

Ruský premiér Vladimir Putin vyzval k tvrdým opatřením vůči pachatelům pátečního bombového útoku na rychlík z Moskvy do Petrohradu. Při havárii zahynulo 26 lidí. Putin to uvedl na úvod v televizního přenosu, ve kterém odpovídá na telefonické dotazy ruských občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: OSN

"Páteční tragédie svědčí o tom, že hrozba terorismu zůstává vysoká a Rusko musí pokračovat v boji proti němu," prohlásil Vladimir Putin s tím, že proti organizátorům podobných útoků musí ruské úřady postupovat velmi tvrdě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Televizní vystoupení ruského premiéra Putina popsala a okomentovala zpravodajka ČRo v Moskvě Lenka Kabrhelová v odpoledním vysílání Rádia Česko

Premiér zároveň vyzval diváky televizní seance, aby zůstali pozorní vůči dalším možným hrozbám. K pátečnímu bombovému útoku se přihlásila islamistická skupina ze Severního Kavkazu. Podle textu uveřejněného na webových stránkách byl útok provedený na rozkaz lídra povstalců Doku Umarova.

Vladimir Putin se v tradičním živém telefonickém rozhovoru s veřejností objevil už po osmé, podstatná část otázek se tentokrát týkala důsledků ekonomické krize a sociální situace v jednotlivých ruských regionech. Ve čtyřhodinovém vystoupení mluvil také o následcích havárie na obrovské Sajansko-šušenské vodní elektrárně nebo o chování bohatých 'nových Rusů'.

Přehrát

00:00 / 00:00

Odpovědi ruského premiéra Vladimira Putina rozebral Radiožurnál i v podvečerních Ozvěnách dne Radiožurnálu s Ondřejem Soukupem z Hospodářských novin

Dotaz položila například důchodkyně, která se ptala na to, jak má vyžít ze svého současného důchodu, který činí tři tisíce rublů. Putin přiznal, že to nejde. Jinak ale premiér lidi ubezpečoval, že ruská ekonomika má už nejhorší za sebou.

Lenka Kabrhelová, Veronika Sedláčková, Alice Kottová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme