'Zdraví je novým problémem voleb,' naráží Trump na Clintonovou. Zveřejní své lékařské záznamy

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump slíbil, že zveřejní podrobnosti o svém zdravotním stavu. Rozhodnutí učinil poté, co se ukázalo, že jeho soupeřka Hillary Clintonová má zápal plic a v neděli odjela kvůli zdravotní indispozici dříve z pietního akltu k 11. září. Podle Trumpa se zdravotní stav stal novým "problémem" v prezidentské volbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Clintonová opouští ceremoniál k uctění obětí 11. září | Foto: Reuters

Clintonová se v neděli při pietní akci k uctění obětí 11. září udělalo náhle nevolno a musela ji podpírat ochranka. Ceremoniál poté opustila. Později musela kvůli svému zdravotnímu stavu zrušit svůj výlet za voliči do Kalifornie.

„Paní Clintonová se na slunci přehřála. Už je ale rehydratovaná a zotavuje se dobře,“ řekl její lékař. Clintonová byla po svém odchodu z ceremonie převezena do bytu své dcery v New Yorku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Spojených státech se rozpoutala debata o zdraví prezidentských kandidátů. Podrobnosti poskytne Lenka Kabrhelová.

Donald Trump své protivnici popřál brzké uzdravení a řekl, že sám zveřejní výsledky své zdravotní prohlídky, kterou podstoupil před týdnem. „Doufejme, že budou dobré. Já si to rozhodně myslím, cítím se skvěle,“ řekl v rozhovoru pro Fox News. Trump zatím zveřejnil jen text, ve kterém jeho doktor píše, že je „ten nejzdravější člověk zvolený do prezidentského křesla“.

Clintonová kvůli mdlobám odešla z pietního aktu k 11. září. Může za to horko, tvrdí mluvčí

Číst článek

Sedmdesátiletý Trump a Clintonová, které je o dva méně, patří mezi nejstarší americké prezidentské kandidáty v historii.

Záchvat kašle už zažila

Veřejnosti se ukázala ještě v neděli odpoledne. "Cítím se skvěle. V New Yorku je nádherný den,“ řekla novinářům.

Její osobní lékařka Lisa Bardacková médiím řekla, že Clintonová trpěla kašlem, který souvisel s alergiemi. „Dali jsme jí antibiotika. Měla by odpočívat,“ dodává. Později byl Clintonové diagnostikován zápal plic.

Clintonová má zápal plic a přerušila kampaň. Trump překvapil, doufá, že se jeho soupeřka brzy zotaví

Číst článek

Clintonová zažila záchvat kašle na setkání s voliči v Clevelandu už minulý týden. Kašel mezi lidmi vzbudil otázky o jejím zdravotním stavu. Bardacková přitom měsíc předtím tvrdila, že kadidátka je zcela zdravá a plně schopná zastávat úřad prezidenta.

Trump v minulosti opakovaně o Clintonové řekl, že funkce není schopna. „Postrádá duševní i fyzickou výdrž,“ řekl svým příznivcům minulý měsíc.

Lenka Kabrhelová, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme