Od začátku války na Ukrajině zemřelo 10 500 civilistů a obvinili jsme přes 200 lidí, tvrdí prokurátor

Od začátku ruské invaze na Ukrajině, od kterého v sobotu uplynulo 500 dnů, zemřelo přes 10 500 civilistů. Mezi nimi bylo i 494 dětí. Uvedl to v tiskové zprávě úřad ukrajinského generálního prokurátora Andrije Kostina. Podle něj se ruská vojska na ukrajinském území dopustila 94 000 válečných zločinů. Údaje úřadu země ve válce nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky raketového útoku na Lvov

Za úspěch úřad označil také vydání zatykače ze strany Mezinárodního trestního soudu v Haagu na ruského prezidenta Vladimira Putina | Zdroj: Reuters

Úřad generálního prokurátora uvádí, že spolu s mezinárodními partnery vyšetřuje válečné zločiny, kterých se podle něj dopustila ruská vojska od samotného začátku invaze. „Žádný zločin nezůstane bez trestu,“ uvedl úřad.

Zelenskyj se na Ukrajinu vrací s veliteli, kteří bránili Mariupol. V Turecku měli být do konce války

Číst článek

Podle něj se podařilo dosud určit 353 podezřelých a obvinit 219 lidí. Za úspěch úřad označil také vydání zatykače ze strany Mezinárodního trestního soudu v Haagu na ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli únosům ukrajinských dětí z okupovaných území do Ruska.

V rámci svého mírového plánu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mimo jiné požaduje vytvoření zvláštního tribunálu, který by soudil ruské válečné zločiny. Ukrajinská tvrzení o válečných zločinech Moskva odmítá.

hof, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme