Tusk dal Mayové 10 dnů na pokrok v jednáních o brexitu. Jinak je unie neposune do druhé fáze

Británie má deset dní na pokrok v jednáních o hlavních bodech rozluky s Evropskou unií. Po setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou to na Twitteru napsal předseda unijních summitů Donald Tusk. Pokud Londýn do té doby neprokáže posun v rozhovorech, příští unijní summit neschválí zahájení jednání o obchodních vztazích.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová při příchodu na summit Evropské unie | Zdroj: Reuters

Mayová se po setkání s Tuskem omezila na prohlášení, že stále zbývá vyřešit řadu nejasností. Jednání ale podle ní bylo pozitivní a odnesla si z něj dojem, že se obě strany chtějí posunout kupředu. Tomu však zatím brání rozdílné názory na zajištění práv unijních občanů v Británii, na podobu hranice se Severním Irskem a na vyrovnání finančních závazků Londýna.

Mayová nepotvrdila zprávy z britského tisku, že se její vláda chystá navýšit svou nabídku na závěrečný účet za brexit. Zopakovala pouze, že dostojí svým závazkům v unijním rozpočtu do roku 2020.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme