OBRAZEM: 19 let od teroristického útoku na Dvojčata a Pentagon. Pietní akce se neobešly bez roušek

Spojené státy si v pátek připomínají 19 let od teroristického útoku. Letadlo společnosti American Airlines tehdy 11. září 2001 narazilo do severní věže Světového obchodního centra v New Yorku. Krátce na to teroristé ze sítě Al-Káida zasáhli druhým strojem i jižní věž. Další z letounů poškodil Pentagon. O život tehdy přišlo několik tisíc lidí.

Obrazem New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní soupeři v letošním souboji o Bílý dům se v pátek poprvé během kampaně objevili na stejném místě.

Republikánský prezident Spojených států Donald Trump i kandidát demokratů Joe Biden navštívili v Pensylvánii tamní památník obětí teroristických útoků z 11. září 2001.

Biden se do Pensylvánie, jednoho z rozhodujících států prezidentských voleb, přesunul až po vzpomínkové akci v New Yorku.

Na místě, kde před útokem stávala dvojice mrakodrapů, se budou letos konat kvůli neshodám dvě piety. Podle agentury AP pořadatelé té původní kvůli pandemii nedovolili osobní účast pozůstalých a jména obětí zazní ze záznamu.

Vznikla proto i konkurenční akce, kde pozůstalí s bezpečnými rozestupy jména četli. Kvůli pandemii byla kratší než obvykle a neveřejná paralelní pietní akce v areálu památníku na místě pádu letadla u Pittsburghu, které se zúčastnil prezidenta Trump.

On this sacred day, we honor the innocent lives lost and recognize the courage of those who made the ultimate sacrifice save others 19 years ago. Watch the 19th anniversary of 9/11 commemoration ceremony at 911memorial.org/live. #Honor911

14:35 – 11. 09. 2020

11767 27859

aur, jkb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme