12 tun kokainu za osm miliard korun. Kolumbijská policie zajistila rekordní množství drogy

Kolumbijská policie zajistila 12 tun kokainu v hodnotě 360 milionů dolarů (skoro osmi miliard korun). Informuje o tom BBC. Policie dále uvedla, že v rámci zásahu zatkla čtyři lidi.

Bogota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolumbijská policie zabavila 12 tun kokainu v hodnotě osm miliard korun. | Zdroj: Reuters

Kokain byl zakopaný na čtyřech banánových plantážích na severu země. V oblasti vedou trasy, kudy se droga pašuje do Spojených států.

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos uvedl, že je to největší množství drogy, jaké se podařilo zajistit v rámci jedné policejní operace. Ta je namířena proti zločinecké skupině známé pod názvem „Klan ze zálivu“.

Policie oznámila, že skrýše na plantážích patří vůdci tohoto klanu Dairu Úsugovi, přezdívanému Otoniel. Kolumbijské bezpečnostní složky se ho snaží dopadnout už léta. „Klan ze zálivu" tvoří bývalí členové pravicových polovojenských skupin rozpuštěných v roce 2006.

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos (uprostřed) uvedl, že je to největší množství drogy, jaké se podařilo zajistit v rámci jedné policejní operace. | Zdroj: Reuters

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme