17. listopad se jako státní svátek slaví i na Slovensku

Také na Slovensku si dnes lidé připomenou výročí událostí 17. listopadu 1989. V Bratislavě se chystají koncerty, výstavy, pouliční program. A přijet má i bývalý polský prezident Lech Walesa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí SNP dnes

Náměstí SNP dnes | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Wizzard

Na Slovensku je 17. listopad stejně jako v Česku státním svátkem. Pro Slováky samotné má ale zvláštní význam už včerejší datum. 16. listopadu 1989 se v Bratislavě konala vůbec první studentská demonstrace, teprve pak přišly pražské události, se kterými slovenská veřejnost vyjádřila solidaritu.

Bývalý premiér Robert Fico oslavy 17. listopadu pravidelně ignoroval, současná premiérka Radičová se naopak chystá připomenout si výročí přímo na náměstí mezi lidmi. Předtím ji ještě čeká pracovní oběd s Lechem Walesou, který si přijede výročí revoluce připomenout na Slovensko.

Igor Maňour, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme