V řeckých lesích na hranici s Tureckem se našlo 18 spálených těl. Pravděpodobně jde o ilegální migranty

V lesích v řeckém národním parku Dadia u hranic s Tureckem bylo nalezeno 18 spálených těl, napsal v úterý s odkazem na informace hasičů list To Vima. Oblastí, kde nyní zuří rozsáhlé požáry, často procházejí migranti, kteří se snaží touto nelegální cestou dostat z Turecka do Řecka. Předpokládá se proto, že mrtví jsou běženci. Řecké úřady se obávají, že počet obětí ještě vzroste.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v řecké oblasti Bojótie

V lesích v řeckém národním parku Dadia u hranic s Tureckem bylo nalezeno 18 spálených těl | Zdroj: Reuters / NURPHOTO

„Vzhledem k tomu, že nemáme v daných lokalitách informace o pohřešovaných osobách, prověřujeme možnost, že (tito lidé) vstoupili do země ilegálně,“ uvedl mluvčí hasičů Jannis Artopios.

Podle něj záchranáři a hasiči stále pátrají po případných dalších obětech a zajišťují jejich identifikaci. Deník To Vima napsal, že mrtví byli nalezeni ve skupinách na dvou místech.

Pozemní hranice mezi Tureckem a Řeckem, kterou z velké části tvoří řeka Evros, je místem, kudy se snaží do Evropské unie dostat stovky migrantů. Řecko tam postavilo také bariéru, aby migrantům v překračování hranice zabránilo.

Řecko nyní bojuje s desítkami požárů, nejhorší je právě situace na severovýchodě země v parku Dadia a u přístavu Alexandrupoli. Hasiči se ale snaží dostat pod kontrolu i několik požárů v okolí Atén.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme