21. slet amerického Sokola je minulostí

V Chicagu skončil 21. Slet amerického Sokola. V hlavním programu pětidenního festivalu krajanského sportu se představilo v hromadných skladbách více než 500 cvičenců - dětí, dospívající mládeže, žen, mužů a seniorů. Delegace České obce sokolské pozvala Američany na Všesokolský slet, který se bude konat na stadionu Evžena Rošického v Praze příští rok v létě. Jak se na slet v Praze Američané chystají, zaznamenal v Chicagu severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slet amerického Sokola | Zdroj: ČTK

Hned po skončení letošního sletu amerického Sokola v Chicagu začínají zdejší krajané nacvičovat na Strahov, konstatuje náčelník České obce sokolské Miroslav Vrána. ,,My, kteří jsme přijeli z Čech, budeme nacvičovat s jejich instruktory naše skladby, specielně skladby, které si vybrali."

Američtí Sokoli si vybrali ze všesokolského programu 16 skladeb cvičení pro seniory Ta naše písnička česká, skladbu pro ženy s bubínky To všechno přines čas a skladbu pro muže Chlapáci 2.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme