25 milionů dolarů za dopadení Saddáma

Za hlavu Saddáma Husajna nabízejí Američané 25 milionů dolarů. O tuto částku se podělí ti, kteří poskytnou informace vedoucí k dopadení svrženého iráckého vůdce. Zbohatnout může také ten, kdo přinese nezvratné důkazy, že je bývalý irácký diktátor mrtev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saddám Husajn

Američané brzy po vítězné válce s Irákem tvrdili, že Saddám Husajn je pravděpodobně mrtev a i kdyby ne, podstatné je, že jeho režim byl svržen. Postupně ale v Iráku poznávají, že opak je pravdou. Dokud Iráčanům neukáží Saddáma Husajna živého nebo mrtvého, budou s osvoboditeli spolupracovat jen ti odvážnější Iráčané, ale řada lidí se nepřestane bát, že se nemilosrdný režim iráckého diktátora vrátí a potrestá ty, kteří ho zradili.

Po Saddámu Husajnovi a jeho synech pátrají v Iráku speciální jednotky a 25 milionů dolarů může být motivací pro jednotlivce nebo skupiny spojencům v hledání pomoci. Zejména když vědí, že za dopadení Saddámových synů je čeká ještě 15 milionů dolarů navíc.

V Rakousku se možná ukrývá bývalý Saddámův ministr zahraničí Nádží Sabrí. Někdejší představitel svrženého režimu je podle médií k dosažení na mobilu s rakouským číslem. Původní informace dokonce hovořily, že se skrývá v domě svého přítele, korutanského zemského hejtmana Jörga Haidera. Tento bývalý šéf strany Svobodných to však popřel. Sabrí nefiguruje na seznamu 55 nejhledanějších iráckých prominentů, a stojí tak částečně ve stínu zájmu Američanů.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme