3 mrtví pod lavinami

Lavina, která se dopoledne utrhla poblíž lyžařského střediska Obergurgl v rakouských Tyrolích, asi 500 kilometrů západně od Vídně, připravila o život tři osoby. Všichni tři byli členy lyžařského klubu z německého Mannheimu. Jeden byl po vyproštění zpod šestimetrové vrstvy sněhu ještě naživu, ale svým zraněním podlehl při přepravě do nemocnice. Další dva - muž a žena - byli vyproštěni později, ale už bez známek života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavinou bylo zachyceno i dalších pět německých lyžařů, tě se ale podařilo uniknout. O několik hodin později spadla ve vzdálenosti několika kilometrů jiná lavina. Záchranáři ale po několikahodinovém pátrání pod sněhem nikoho neobjevili. V Gölbneru, jiném tyrolském středisku asi 420 kilometrů jihozápadně od Vídně, se dnes zřítila další lavina a zasypala rakouského lyžaře. Jeho přátelům se sice podařilo ho vyprostit, ale měl tak vážná zranění, že brzy poté na místě zemřel. Za loňskou zimu zemřelo pod lavinami na rakouském území 39 lidí, z toho 18 v Tyrolích.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme