6 mrtvých a desítky raněných si v Burgasu vyžádal atentát na izraelský autobus

Na letišti v bulharském Burgasu vybuchl autobus, ve kterém cestovali turisté z Izraele. Informace o počtu obětí se různí, bulharské ministerstvo vnitra potvrdilo šest mrtvých. Desítky zraněných jsou v nemocnicích. Vyšetřovatelé potvrdili, že šlo o úmyslný atentát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř z hořících autobusů nad burgaským letištěm | Zdroj: Reuters

V autobuse ve chvíli výbuchu sedělo na 40 turistů, kteří právě přiletěli na dovolenou a měli odjet do hotelu. Výbuch autobusu doslova utrhl celou přední část. Další dva autobusy pak následně začaly hořet. Přibližně tři desítky izraelských turistů pak byly převezeny do nemocnice v Burgasu.

Bulharské ministerstvo vnitra zatím potvrdilo 6 mrtvých a desítky zraněných, z nich tři mají být v nemocnici v komatu. Izraelský deník Haarec mluví o sedmi obětech, některé bulharské servery pak uvádějí až desítky mrtvých.

Podle slov zahraničního zpravodaje Ondřeje Boudy policie vyšetřuje dvě verze, jak k atentátu došlo. Buď se výbušnina nacházela ve vozidle už ve chvíli, kdy do něj cestující nastupovali, nebo ji některý z pasažérů přinesl v zavazadle.

Letiště v Burgasu je nyní uzavřeno a všechny lety se odklánějí do Varny. Při útoku podle dostupných informací nebyl zraněn žádný český občan.

Ondřej Bouda, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme