A. Šaron pro přechodnou vládu v Palestině

Izraelský premiér Ariel Šaron požaduje přechodnou vládu na palestinských územích. K jejímu jmenování ve čtvrtek vyzval mezinárodní společenství. Podle Šaronových představ by měla přechodná vláda začít pracovat případně i proti vůli Palestinců. Za úkol by měla provedení reforem palestinské samosprávy. Ty ale nemají podle Šarona smysl, dokud bude zastávat svůj úřad palestinský předák Jásir Arafat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: ČTK/AP

Právě s ním by se měl sejít ještě tento měsíc český ministr zahraničí Jan Kavan. Podle informací našeho blízkovýchodního zpravodaje Jaromíra Janeva by k tomu mělo dojít během návštěvy Izraele a palestinských území.

Hlavním bodem jednání Jana Kavana a Jásira Arafata by podle palestinských zdrojů mělo být vyjasnění postojů České republiky k blízkovýchodnímu konfliktu. Vztahy mezi Prahou a palestinskou samosprávou byly negativně poznamenány vyjádřeními českého premiéra Miloše Zemana, která někteří analytici považují za jednoznačnou podporu Izraele v tomto konfliktu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev: J. Kavan bude jednat v Izraeli

Jak Radiožurnálu řekly dobře informované palestinské zdroje, Česká republika chce zůstat dárcovskou zemí autonomie, jejímž největším donátorem je EU.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme