Abbás hledá na konferenci v Londýně mezinárodní podporu

Mezinárodní podporu se na konferenci v Londýně snaží získat představitelé palestinské samosprávy. Kromě jejího předsedy Mahmúda Abbáse se jednání účastní i na dvě desítky ministrů zahraničí včetně šéfky americké diplomacie Condoleezzy Riceové a také generální tajemník OSN Kofi Annan. Izrael, který odmítá zapojování Evropanů do mírového procesu, se schůzky neúčastní.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás a Tony Blair

Mahmúd Abbás a Tony Blair | Zdroj: ČTK

Londýnské zasedání se koná pouhé čtyři dny po sebevražedném útoku v Tel Avivu, při němž zahynulo pět Izraelců. Palestinský prezident Mahmúd Abbás bude chtít přesvědčit účastníky dnešní konference, že má situaci pod kontrolou. Co se bezpečnosti týče, na dnešním zasedání má být vytvořena pracovní skupina v čele s Američany, pověřená financováním a výcvikem příslušníků palestinských sil.

Mahmúd Abbás před zahájením dnešního zasedání řekl v rozhovoru pro BBC, že v Londýně nechce nutit Británii, aby vykonávala nátlak na Izrael, nýbrž žádá britskou vládu a celou mezinárodní veřejnost, aby mobilizovaly veškeré zdroje na dosažení mírového procesu, do kterého je palestinská správa zapojena.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme